A hosszabb előkészítés meghozta az eredményét miután szakmai és kulturális élményekben igen csak gazdag egy napos szakmai utat sikerült tennünk Kaposvárra, amelyen több mint 40 MKE tagtársunk és ismerősünk vett részt.
Ez kiemelten annak volt köszönhető, hogy az utunkat Kaposváron helyben az MKE megyei elnöknője Dr.Pintérné Kék Krisztina kolléganőnk a Kaposvári Egyetemi Könyvtár munkatársa szervezete meg. Az Ő javaslata és felkérése alapján került arra is sor, hogy másik könyvtáros munkatársnője Buzási Éva volt egész nap az útikalauzunk, aki Kaposvár nagyon ismert és elismert idegenvezetője.
Látogatásunkat a Kaposvári Egyetem Könyvtárában kezdtük, ahol Kiss Gábor igazgató úr fogadta csoportunkat. 10 órától 11 óráig egy remek képekkel gazdagon illusztrált bemutató előadást tartott nekünk az ország legfiatalabb egyeteméről és természetesen az egyetemi könyvtárról.
Egy igen modern de ugyanakkor nagyon kellemes diák és olvasóbarát könyvtárat ismerhettünk meg, korszerű elektronikus szolgáltatásokkal együtt.
Majd közösen végig sétáltunk a könyvtár szinte minden helységén az igazgató úr vezetésével, amelyért ezúton is köszönetet mondunk
A reggel óta igen erősen áztató eső kissé alább hagyott, hogy be tudjunk menni a Kaposvár központjától mintegy 5 kilométerre lévő egyetemi campustól a város központjában lévő Takács Gyula Megyei és Városi Könyvtárba ahol Horváth Katalin igazgatónő várt már ránk és egy nagyon érdekes tájékoztatót tartott nekünk arról, hogy milyen .egyedi és speciális módszerekkel igyekeznek a város és környékének szinte minden korosztályának tagjait bevonzani a könyvtárba és ott olvasóként érdekelődőként megtartani.
A már elhíresült digitális fényképezési metódust is bemutatta a fiatal kolléga, amelynek során egy egy könyvtárost összekapcsoltak egy egy híres író regényével, vagy könyvének hősével, összefényképezve a könyveket és a könyvtárosokat.
A sikeres bemutatók után egy igen kedves kis házi fogadtatásban is részünk volt, amelyet hálásan köszönünk az igazgató asszonynak és minden abban közreműködő munkatársaiknak.
Innen gyalogos sétával egybekötve az éppen elálló esőtől megkímélve a Kapos Hotelbe mentünk ebédelni, amely igen finom és jó is volt beleértve a gyors és udvarias felszolgálást is.
Ez után egy szinte csodás élményt nyújtó látogatást tettünk a Rippl-Rónai Emlékházban. Megnézhettük az elmúlt két évben elkészült új látogató központot és a „Róma villa” csodálatos parkját is.
A múzeum parkját még a sűrű esőben is szépnek látó utunk után autóbuszunkkal ismét a város központját vettük célba, itt már megkegyelmezett a sors nekünk és elállott az eső.
Így aztán város ismertető programunkat Buzási Éva dinamikus és minden nagyobb épületről szinte könyvtárnyi új ismeretet nyújtó vezetésével élvezhettük végig több mint egy órán át.
Ennek keretében egy új Kaposvári legendárium született meg bennünk.
Amikor a nevezetes Csiky Gergely színháznál véget ért ez az izgalmas sétautunk fájó szívvel vettünk búcsút mind a két kedves kolléganőtől akik egy felejthetetlen napot varázsoltak a „Műszaki Szekció” minden olyan tagjának akiknek szerencséjük lehetett ezen részt venni.
Nagy Zoltán
elnök
Kapcsolódó anyagok
Rippl-Rónai városában, kaposváron (Benczekovits Beatrix írása) .pdf
Kirándulásunkról már megjelent híradás a kaposvári és a Somogy megyei sajtóban:
http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/negyven-fovarosi-konyvtaros-kaposvaron-560294
http://www.somogytv.hu/cikkek/101350
Híradás a Takács Gyula Megyei és Városi Könyvtár újításáról:
http://www.nlcafe.hu/szabadido/20140316/kaposvari-konyvtaros-munkatarsak-zsenialis-otlete/