Az I. Világháború már messze van a mai, azóta is oly sokat átélt embernek, pedig ezt a háborút nevezték a “Nagy Háború”-nak. A magyar helytállás, hősiesség színhelyein jártunk. Megkoszorúztuk az elesettek emlékműveit.
Értékes, érdekes és megrendítő oldalakat olvashatunk a frontéletről, a hadszínterekről, a hadifoglyok életéről, a hátország megpróbáltatásairól, ha felkeressük a Nagy Háború írásban és képben című blogot.
- A Nagy Háború blogja
Idézet manifesztumukból:
„Volt egyszer egy háború, ami nagyobb volt minden korábbinál, ezért kitörését követően nem sokkal a kortársak a Nagy Háború elnevezést adták neki. Cinizmustól, vagy bölcs előrelátástól vezérelve némelyek hamarosan az „első” sorszámot illesztették a világméretűvé terebélyesedett háború neve elé. S miután később valóban jött egy újabb, s még nagyobb összecsapás, a Nagy Háborút a továbbiakban már csak első világháborúként emlegették.Az elnevezés megváltozása ellenére az első világháború a magyarság számára kiemelkedő jelentőségű „Nagy Háború” maradt: végkimenetele sorsdöntően meghatározta egész XX. századi történelmét, s következményei a mai napig hatnak.”
Az elnevezés megváltozása ellenére az első világháború a magyarság számára kiemelkedő jelentőségű „Nagy Háború” maradt: végkimenetele sorsdöntően meghatározta egész XX. századi történelmét, s következményei a mai napig hatnak. Blogunkban ezzel a tragikus végkimenetelű, de a hősies helytállásban és a kiélezett emberi léthelyzetek humánus megélésében bővelkedő háborúval szeretnénk Olvasóinkat mélyebben megismertetni.
Forrás: http://nagyhaboru.blog.hu/2010/07/28/manifesztum_2
Honvédek az Olasz fronton -cikksorozat
Ajánlott cikkek:
- Honvédek az olasz front kezdeti magashegyi harcaiban 3/1. rész
- Honvédek az olasz front kezdeti magashegyi harcaiban 3/2. rész
- Egy természetjáró a harctéren 4/3.
Összeállította és ajánlja: Hámori Márta
Doberdon és a magyar emlékhelyeken járt az MKSZ csoportja 2011-ben.