Kedves Kollégák!
Folyamatosan kerülnek fel a Vándorgyűlés eseményei a honlapunkra. A díjazottak között már megtalálhatjátok a idei MKE emlékérmesek laudációit, illetve az Év fiatal könyvtárosa díj nyerteseit és pályamunkáit.
Itt pedig az MKE Emlékérem idei díjazottjainak bemutató kis filmjeit találjátok. A youtube csatornánkat egyébként is érdemes bekövetni!
2025-ben MKE Emlékérem díjat vehettek át a debreceni Vándorgyűlésen:
- Sophie Felföldi, az IFLA munkatársa, az IFLA-HUN informatikai menedzsere, koordinátora: https://youtu.be/uR75rOLKweI
- Hamburger Antalné Magassy Eszter, a Pécsi és Baranyai Könyvtáros Egyesület volt elnöke: https://youtu.be/QXj3As0J5TE
- Nyikosné Szabó Ibolya, a Győri Ítélőtábla bírósági könyvtárosa, az MKE Jogi szekciójának alapító és vezetőségi tagja: https://youtu.be/FYQXMnQoi7Y
- Sándor Tibor, nyugalmazott könyvtáros, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Budapest Gyűjteményének volt vezetője, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Helyismereti Könyvtárosok Szervezetének elnökségi tagja: https://youtu.be/xXoL_-w6i_4
- Szabó Ildikó, a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár gyűjteményszervező könyvtárosa, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének tagja: https://youtu.be/cVxgPdu0giQ
- Szekeresné Sennyei Mária, a gyöngyösi Vachott Sándor Városi Könyvtár nyugalmazott igazgatója, az MKE Heves Megyei Szervezetének tagja: https://youtu.be/rv4sbYyqfU8