
Kép forrása: chatgpt
A mai napon rangos állami elismerésekben részesültek azok a kivételes szakemberek, akik életútjukkal, tudásukkal és elhivatottságukkal gazdagítják a magyar kultúrát és közösségi életet. Külön öröm és büszkeség számunkra, hogy a díjazottak között a könyvtári szakma kiváló, innovatív és elhivatott képviselőit is köszönthetjük.
Azok a kollégák, akiket ma elismerés övez, hosszú évek, évtizedek munkájával járultak hozzá ahhoz, hogy a könyvtárak a tudás, az innováció, a megőrzés és az emberi találkozások valódi tereivé váljanak. Munkájukban ott van a szakmai kíváncsiság, az alkotó gondolkodás, a teremtés, az alkotás és a közösség iránti elkötelezettség.
Ők azok, akik könyvtárosok generációi számára jelentenek példaképet, és akik életútjukkal, munkájukkal és értékrendjükkel a könyvtári szakma hitelességét és rangját erősítik. Pályájuk azt bizonyítja, hogy a tudás és az innováció közvetítése, a kulturális örökség gondozása és a közösségek szolgálata valódi értékteremtő küldetés.
Ez az elismerés egyéni életutakat ünnepel, illetve a könyvtáros szakma egészének elhivatottságát és társadalmi jelentőségét is. Büszkék vagyunk a kollégákra, a díjazottakra, hálásak vagyunk szakmai tevékenységükért, és inspirációként tekintünk rájuk a jövő könyvtáros generációi számára is.
„A könyvtár a tudás és az emberi találkozások tere – a könyvtáros pedig az, aki generációkat vezet el a gondolatok és lehetőségek világába.”
A haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes kulturális értékek gyarapításában végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetésben részesült
Dr. ZSUPÁN EDINA, klasszika-filológus, az Országos Széchényi Könyvtár tudományos kutatója,
valamint SAS ISTVÁN, népművelő-könyvtáros, a jászberényi Déryné Művelődési Központ nyugalmazott igazgatója.
A haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
BUJDOSÓNÉ dr. DANI ERZSÉBET, könyvtárpedagógus, a Katona József Könyvtár igazgatója, a Debreceni Egyetem tanszékvezető egyetemi docense,
valamint Prof. Dr. KISZL PÉTER, könyvtáros, közgazdász, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Könyvtár- és Információtudományi Intézetének igazgatója.
Magas színvonalú munkája, példamutató tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
NÉMETH GÁBOR, könyvtáros, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Országos Széchényi Könyvtár Ciszterci Műemlékkönyvtárának igazgatója,
TÖRÖK BEÁTA, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola Könyvtárának vezetője.
Magas színvonalú munkája, példamutató tevékenysége elismeréseként Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
PANCSOS ALEXANDRA, gyűjteményszervező könyvtáros, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Országos Széchényi Könyvtár Országos Idegennyelvű Könyvtára Nemzetiségi Dokumentumellátási Osztályának vezetője,
VASNÉ dr. TÓTH KORNÉLIA, művelődéstörténész, könyvtáros, az Országos Széchényi Könyvtár tudományos kutatója,
SZLUKA PÉTER, informatikus mérnök, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának igazgatója,
Dr. TÓTH ELEK, az egykori Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkársága Közgyűjteményi Főosztályának könyvtári és informatikai referense.
Gratulálunk minden elismerést kapott kollégának, és köszönjük azt a magasszintű munkát, amellyel nap mint nap gazdagítják a magyar könyvtárosi közösséget és kulturális örökségünket.
Gerencsér Judit, az MKE elnöke