mke@oszk.hu

Magyar Könyvtárosok Egyesülete

mke_kuldott
2026.05.08.
Hír

MKE küldöttgyűlés – 2026

Mérföldkőhöz érkezett a Magyar Könyvtárosok Egyesülete.
Az MNMKK Országos Széchényi Könyvtárban megtartottuk az MKE 2026. évi küldöttgyűlését — egy olyan napot, amely egyszerre szólt felelős döntésekről, szakmai párbeszédről, közös gondolkodásról és a megújulás iránti közös elköteleződésről.
A küldöttek elfogadták a 2025. évi közhasznúsági beszámolót, amely ismét megmutatta, milyen aktív, értékteremtő és összetartó közösség az MKE.
Történelmi jelentőségű döntés született az Egyesület modernizált alapszabályáról is. Az 1990-es évek óta nem történt ilyen léptékű, a jövő működését hosszú távon meghatározó változás az MKE életében. A módosítások célja egy korszerűbb, átláthatóbb, stabilabb és fenntarthatóbb működés megteremtése — úgy, hogy közben megőrizzük mindazokat az értékeket, amelyek évtizedek óta összetartják közösségünket.
Részletes szakmai vita és felelős diskurzus után döntés született a tagdíjrendszer megújításáról is.
Beszéltünk az MKE jövőjéről, az új stratégiai irányokról, a kecskeméti Vándorgyűlés előkészületeiről és az Európai Unió könyvtárakat érintő szakmai folyamatairól is.
De a mai nap mindenekelőtt az emberekről szólt.
Azokról, akik hisznek a könyvtárak és könyvtárosok jövőjében.
Akik közösséget építenek.
Akik tudást adnak tovább.
Akik nap mint nap dolgoznak a szakmáért és egymásért.
Az MKE erejét ugyanis nem a dokumentumok vagy a szabályzatok adják, hanem a tagok, a közösség és az a közös hit, hogy az MKE és a könyvtárosok továbbra is iránytűk maradhatnak ebben a gyorsan változó világban.
Köszönjük minden küldöttünknek, tagunknak és partnerünknek az együttműködést, a bizalmat és a közös munkát.

Egy hosszú, intenzív, maratoni nap volt és egy valódi mérföldkő az MKE történetében. Az MKE nem valaki más, az MKE mi vagyunk.